Bilgisayarınız Bloke Edilmiştir

Geçtiğimiz günlerde etütlerin birinde başıma gelen bir olay. Bilgisayara trojen bulaşmış  ve ilk açılışta ” Bilgisayarınız Bloke Edilmiştir ” şeklinde bi yazı yazıyor. Tamamen profosyonelce hazırlanmış bir resim. Ayrıca sol üst tarafta “Türk polisi” yazıyor ve şöyle devam ediyor  ”  Kanunun bilmem kaç  maddesi, bilmem kaç hapis cezası para cezası ” şeklinde insanı gerçekten korkutan  bir yazı var.  Sağ tarafta ise bu ekranı görmek istemiyorsanız ödeme yapın  gibi bir ibare var. Kısacası sazan avı. Bu şekilde birçok kişiden para çarptıklarını düşünüyorum.

Bilgisayarınız Bloke Edilmiştir

 

Bu sorunu nasıl çözeceğimize gelecek olursak.  Bilgisayarı baştan başlatın ve f8  basın. ağ desteği ile güvenli modda bilgisayarınızı açın.  Daha sonra buradaki programı indirin ve  çalıştırın. Bilgisayarınızı baştan başlattıktan sonra normal şekilde açılacaktır.

Google dan gelen aramalar:

Yorumlar

  1. Eyvallah abi çok sağol benim de bir an çıktı karşıma emniyet polisi yazdı anlamadım ama Ctrl+Alt+Del yaptım kapata bastım tam kapanmadan iptal dedim artık norton şu anda virüsü bulmaya çalışıyor Allah razı olsun

  2. Güvenli moda basınca yeniden başlıyor bilgisayar. Hiç birşey yapamıyorum

    Ve eğer format atarsak düzelirmi?

  3. @Angeloo, yorumunu biraz geç farkettim kusura bakma. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

    @Ad Soyad, evet düzelir fakat mavi ekran vererek yeniden başlıyorsa check disk yapmanı öneririm.