380 €uro Kesin

Geçtiğimiz hafta sonu arkadaşımla  televizyonda seyredecek hiçbir kanal bulamayınca Eurostarda yayınlanan  programda takılı kaldık.  Soru olarak verilen harfler arasından  bir hayvan  türetmekti ve  ödülü 380 € ‘du. (az para değil)  Kız arkadaşım hadi  arayalım deyince  “ben  böyle şeylere inanmam”, “boşver”, “para tuzağı bunlar” desemde dinletemedim.  Arayan kişiler o kadar saçma hayvan buluyorlardı ki   tam bir komedi (açıkcası burdada bir i*nelik var diye düşünüyorum). At diyeninden, kaplumbağa  diyenine kadar  1000 kişi aradı. Her neyse kız arkadaşım daha fazla dayanamadı ve  aradı. (Arama başına 4.80 tl)  Biz mantık olarak  hatta beklicez sıra bize geldiğinde canlı yayında olacağız ve cevap vereceğiz diye düşünürken  bize   bir matematik sorusu geldi. Tabi biz cevap veremeyince  telefonu kapattılar. (bunu yapan telesekreter)  Gitti mi havadan 4.80 tl …   Daha sonra tekrar aradık ama bu sefer temkinliydik açtım hesap makinasını  ve ” Sinyal sesinden sonra ücretlendirileceksiniz . Doğru  cevap 1 ise “a” yı   2 ise “b”i 3 ise “c”i 4 ise “d”i tuşlayınız  dedi  ve tekrar  matematik işlemi sordu cevabı hemen doğru şekilde tuşladık   bu seferde ” Eğer doğru cevabı en hızlı siz tuşladıysanız yarışmaya alınacaksınız” dedi   ve telefon tekrardan yüzümüze kapandı.  Hummalı bir şekilde programı izlerken bir yandanda arasalarda cevaplasak diye bekliyorduk. Hala saçma sapan cevap  veren adamlara küfür ediyorduk. Baktık ki arayan eden yok  kanalı en sonunda zampladık!

Aslında diyeceğim şu ki açıkcası  bu tür programlar hiç inandırıcı gelmiyor.  Hatta ve hatta tamamen dolandırıcılıktan başka bir şey değil.  Bizim yaşadığımız örnek ise  bunlardan biri. Biz sadece 2 kere arayarak 9.60 tl  harcamış olduk ve  biz gibi kaç kişi aradı tahmin bile etmek istemiyorum.  Belkide parayı gerçekten  veriyorlardır ama sistem çok yanlış, çok adaletsiz.

Böyle şeylere  kanmayın  paranızı boş yere kaptırmayın.

Telefonumdan çektiğim fotoğrafıda paylaşayım.

Doğru cevap herkesin tahmin ettiği üzere ” SIRTLAN”dı  ve Erzurum’dan bir abimiz bildi. (bilenin bile onlardan birinin olduğuna inanıyorum)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.