Bilgisayar kullanırken İngilizcenizi Geliştirin

Bugün arkadaşlar  arasında yaptığımız bir muhabbetten esinlenerek   araştırmak istedim.  İsmi lazım değil bir arkadaşım ingilizce kursuna gitmek istediğini söylemişti bende bunu kendi kendine kelimeler çalışarak öğrenebileceğini belirtmiştim.  Eğitim şart  derler ya hani  ingilizce gerçekten şart. Her nereye gidersen git ortak dil ingilizce. İnternette döküman ararsın  bulduğun yazılar ingilizce, tatile gidersin turistin biri gelir sana birşey sorar apışır kalırsın 🙂 Uzun lafın kısası çoğu zaman işimize yarayabilecek olan bu dili çok ileri düzeyde olmasa bile kendimizi anlatacak kadar bilmenin mutlaka faydası olacağını düşünüyorum.

Bilgisayar kullanırken  İngilizceyi  geliştirmemiz için Alper Barkmaz tarafından yazılan easy-words programına ihtiyacımız var.  Programı kurduktan sonra bir seferlik ayarları yapmamız gerekiyor.  Ayarlardan dil ayarlarını ve  soruların çıkacağı süreyi belirtmemiz gerekiyor. Belirttiğimiz aralarda kelime  ve anlamını  çıkartarak bize sürekli yeni kelimeler öğretmeye çalışıyor. Program ;

  • Türkçe – Almanca
  • Almanca – İngilizce
  • Hollandaca – Türkçe
  • Portekizce – İngilizce
  • İngilizce – Türkçe

dillerini destekliyor ve  sistemi yormayacak  şekilde  çalışıyor.  İlgili siteye buradan ulaşabilir programı şuradan indirebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.