BlaBlaCar ile Yolculuk Serüvenim

BlaBlacar’ı bilmeyenler için kısaca  anlatayım. Bir yolculuk yapacaksın   örneğin  denizliden – istanbula.  Hem yolda tek başına gitmek  sıkıcı hemde maddi olarak masraflı. İşte burada blablacar devreye giriyor. İster senin gideceğin yere bir yolculuk buluyorsun istersende senin açtığın  istikamete göre  gidecek kişiler seni buluyor. Arabanın modelini, boş koltuk sayısını  ve istediğin ücreti belirleyerek   tanımadığın bir kişiyle yolculuğa çıkıyorsun. Kullanıcılar sana program içi  mesaj yoluyla yada  cep telefonunu belirttiysen arayarak/mesaj atarak ulaşabiliyor. Şoföre/yolcuya olan güveninde  profilin puanı, telefon numarası  fotoğrafın olup olması da büyük bir etken olduğunu düşünüyorum.

Program içinden görüntüler.

Kullanıcı profili

bla

 

Yolculuklar – Mesaj kutusu

bla  Screenshot_2015-07-20-12-24-34

Aslına bakarsak hiç tercih  etmeyeceğim  blablacar’ı bayram tatiline giderken  test edip denemiş oldum. Tabi burada önemli olan kiminle yolculuk yapacağınız. Malum hırsızı,sapığı,tinercisi   her türden insan denk gelebilir. Bende beni arayanlara,mesaj atanlara kısa bir araştırma sonucuna dayanarak  arabama aldım ve keyifli bir yolculuk geçirmiş olduk. (facebook sağolsun) Araca aldığım kişi biri arkadaşımın arkadaşı diğeri ise   iş arkadaşımın  kardeşiydi eşiyle birlikte yolculuk yaptık. Bunları facebookdan bakarak    ve arayarak sağlam olup olmadıklarını sordum. Tabi bu süreçte karşı tarafında şoförede  güvenmesi önemli. (acemi şoför olabilir) Artık   bana neye göre güvendiler bilemeyeceğim 🙂

Güzel sohbetli, bol blabla’lı,  can sıkılmadan 4 saatlik bir yolculuk geçirdik ve sağ salimde  evimize vardık. Bir de blablacar hatırası olsun dedik selfie çekildik.

self

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.