Bunlar Hep 16 cm !

masa tenisi

İşte bu yüzden Denizli’de masa tenisi yıllardır gelişmedi, Siz anca kendi adamlarınızı tutarak   böyle şikeler yaparak   karşı   tarafı oyundan soğutursunuz, koparırsınız gerçi amaç da bu değil mi ? Doğru yoldasınız devam edin.

Sen haftada 10 saat zamanını ayır, antrenman yap   sonra maç günü  gelsin  servis uyarı al !!! Neymiş efendim top elden 16 cm çıkmamış. Hakemin  gözler maşallah hemen görüyor kaç cm çıktığını.  Metresi mezurası yanında mübareğin ! 15.5 çıktı hatalı servis !!! Sen sırf bu yüzden  11 sayılık sette 6-7 sayı yersen  ve bu yaptığını son sette bariz şekilde yaparsan senin yaptığın taraf tutmaktan başka birşey değildir. Ve bütün bunları kafa kafaya giden kritik bir maçta yapıyorsan kendince eşit davrandığını düşünüyorsan  sana denilecek hiçbir laf yok.

Bu olay Denizli Masa tenisi  Kurumlar Liginde   ismi lazım değil  spor ile  bizim kulübün  arasında geçen maça istinaden yazıyorum. Yenen takımı tebrik ediyorum hakemleri de ALLAH’a emanet ediyorum  ve yaptıkları haksızlığı hayatta daha ağır şekilde yaşamalarını diliyorum. Ayrıca sırf bunları yazıyorum diye  bana cephe alacak arkadaşlarım, hocalarım  bu haksızlığa göz yumduğunuz sürece bu olayları bir gün sen yada senin arkadaşlarında , yetiştirdğin öğrencilerinde yaşayacaktır.  Gerçi evet sistem bu ve ben bu sistemi değiştiremem  ama  herkes kendine düşen görevi yapsın. Ben gibi sakin bir adam bile maç sonunda çıldırabiliyorsa bu işte bit yeniği vardır, bu işte bir adam kayırmaca vardır.

Aslında orda hakemede hak veriyorum orda Ulusal hakemimiz gözüne girmeye çabaları falan. Hani ben işi kuralına göre uyguluyorum  mesajları vermesi doğru yere gitti ama işe yaramadı. Sen benim arkamdayken (sayıyı çeviren hakem iken)  ve ben yan servis atarken benim attığım servisin elden ne kadar çıktığını nasıl görüyorsun ? Ki bunu sayıyı veren hakem görmüyorken ! Neyse …

 

Diğer bir konu ise ego tatminliği. Yine bu turnuvada denk geldiğim ismi lazım değil kulübünün bir oyuncusu .. O nasıl bir egodur abi.. Bu ego sporda varsa (haddinden fazla) ve egonuz tavan yaparak karşı tarafı 2 set 11-0 yeniyorsanız, 3 set oynanırken 1 sayı verdiğinde “çok üzüldüm, tüm moralim bozuldu” diyerek konuşuyorsanız size ne sporcu denir ne de başka birşey. Müdür olmuşsun, amir olmuşsun,yönetici olmuşsun hiçbir önemi yok insan olamadıktan sonra.

 

Atatürk ne demiş ” Ben sporcunun zeki,çevik aynı zamanda ahlaklısını severim” Yani diyorki  sporunu yap akıllı oyna güçlü ol ama ADAM ol, ahlakınla yap yaptığın işi, oynadığın oyunu. ADAM KAYIRMA diyor.

Bir de terbiyesizlik etmişiz. Neye göre kime göre terbiyesizlik ? Karşı çıktık diye mi terbiyesizlik ? Hakkımızı aradık diye mi terbiyesizlik ?  Doğru doğru biz ayıp ettik  pardon …  Siz büyüksünüz ya siz kralsınız. Zihniyetinizi değiştirin ki   spor da bir adım ileri gidelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.