Çakma Office :) – Kingsoft Office

Bugün denk geldiğim office programı beni güldürdü. Çinliler  arabadan, telefondan, ayakkabıdan sonra çakma office çıkartmış. Gayet başarılı olan bu çakma office’in adı Kingsoft Office Suite. Merak ettiğim için az önce  kurdum denedim open office ‘den 1000 kat daha iyi diyebilirim ; )  Çinlililer fazla uğraşmamış olsa gerek ki  Kingsoft Office Suite ‘da sadece word,excel ve powerpoint mevcut.  Yani diğer office sürümlerindeki outlook, access yok .

Kingsoft Office Suite gerek görsel olarak gerekse kullanım açısından diğer microsoft office ‘den pek farkı yok. Microsoft office’e göz aşinalığı olan bir kullanıcı Kingsoft Office Suite rahat şekilde kullanabilir hemde lisans derdi olmadan 🙂 Programın toplam  boyutu 68 mb yani microsoft office ‘e göre baya küçük.

Kingsoft Office şunlar ile çalışabilmektedir:

  • 97/2000/2003/2007/2010 .doc, .docx Microsoft Word formatlarını
  • 97/2000/2003 .xls, .xlsx Microsoft Excel formatlarını
  • 97/2000/2003 .ppt, .pptx. Powerpoint formatlarını

Ayrıca Microsoft Office 2007 den sonra  olan pdf ‘e dönüştürme eklentiside mevcut. Yazdığınız dökümanları basit bir şekilde pdf formatında kaydedebilirsiniz.

Çakma office‘imiz yani  Kingsoft Office  programı İngilizcedir Türkçe versiyonu yoktur kullanacakların bilgisine 🙂 Geliştirici sitesi için burayı, Kingsoft Office’i  indirmek için burayı tıklayabilirsiniz.

 

Google dan gelen aramalar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.