Dropbox Nedir? Nasıl Kullanılır ?

Kategori olarak yanlış bir seçim yapmış olabilirim ama en uygunu Siteler kategorisi olduğunu düşündüm. Bugun size son 2 aydır sıkça kullandığım dropbox’ı anlatmaya çalışacağım. Dropbox nedir diyecek olursanız  kısaca internette size özel  ayrılmış bir bilgisayar. Bilgisayar diyorum çünkü bu alanda tüm dosyalarınızı saklayabilir ve bu dosyalarınıza tablet, telefon gibi internetin olduğu heryerden erişebiliyorsunuz. Ücretsiz kullanımda 2 gb ‘a kadar limit veren dropbox  premium üye olma karşılığında limitinizi 500 gb ‘a kadar çıkartabiliyor. (Mobil kullanımlarda ise ayrıca bir limitiniz oluyor)

Dropbox nasıl kullanılır

Dropbox’un kullanımı gerçekten çok basittir. Daha önceden muhakkak biryerlere upload yapmışsınızdır. Dropbox’daki mantıkta budur. Müzik,resim yada herhangi bir dosyayı sanal diskinize atmak istiyorsanız bunu upload yaparak dropbox serverında barındırabilirsiniz. Veyahutta windows yazılımını indirerek bilgisayarınızda oluşturacağınız bir klasör ile sürekli senkronizasyon halinde tutabilirsiniz. Windows yazılımını indirmek zorunda değilsiniz fakat kullanım açısından kolaylık sağlar.

Dropboxun diğer güzel bir yanı ise bu dosyalarınızı herkesle paylaşabilmeniz ister tek dosya olarak isterseniz komple istediğiniz klasörü kişilerle paylaşabilirsiniz. Yani bu demek oluyor ki başka sitelere üye olmakla uğraşıp daha sonra dosyayı oraya  upload yapmanıza gerek kalmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.