Düz Lastikten Pütüre Geçme Deneyimim

pütür lastik

Uzun zamandır yapmak isteyipde  hep  daha sonraya salladığım pütür lastiğe geçme olayımı   nihayetinde yapmış bulunmaktayım. Buna vesile olan Antalya’daki masa tenisçi abime selamlarımı iletiyorum. 🙂

Peki ya neden  2-3 yıl aradan sonra pütüre geçtim?  Antremanda yaptığım backhandlerimi maçta sergileyemediğim ve gereksiz pozisyon verdiğim için  bh ‘den pütüre geçmeye karar verdim.  Diğer bir sebep ise hep içimde olan Joo Sae-hyuk hayranlığımın artmış olmasından dolayı   pütür lastiği seçtim.

Joo dan bir video gelsin o zaman ^^

27 nisan ilk geçiş tarihim. Lastik : tsp curl p3 (eski lastik ama denemek için ideal)

Kendimce deneyimlerim :

1. Antreman

Alışkanlığı bırakmak zor iş şimdiye kadar düz tuttuğum raketi şimdi alttan kesmeye/iktirmeye çalışmak gerçekten zor iş.  Antremanın ertesi gün  elimde ve kolumda gereksiz bir ağrı, acı. Sanırım fazla sıkmışım  kendimi.

2 kişiyle maç yaptım ve her ikisinede yenildim. (Daha önce rahat yenebildiğim kişilerdi. Ama şuan hiç dayanamadım bile )

 

2. Antreman 

Robotla  antreman yaptım. Yaklaşık 500-600 topa vurmuşumdur. Spinli gelen topları atma başarım %50,  kesik toplardaki başarım %20 , düz toplar tamamen fiyasko.

Kolum  yine acıyor. Yani çalışmayan eklem, kas bölgelerini çalıştırdığımdan dolayı  yada  fazla kastığımdan dolayı bilmiyorum.

 

3. Antreman

Spin antremanında  gelen topları  kesmeyi yapabiliyorum tabi yine %50 gibi.  İktirmeyi hala beceremiyorum.

6 kişiyle maç yaptım.  Sadece Mehmet Kaygısız’1 yenebildim. Daha öncede rahat şekilde yeniyordum. Ama diğer  yenenleri  bu kadar rahat yenilmiyordum.

4. Antreman

Düz lastiğe göre çok fazla yoruyor  yada yine ben kendimi kastığımdan dolayı yoruluyorum.  Maçlarda ayaklarının çok hızlı olması gerekiyor.

Ayrıca lastik kötü dedim  ve  tsp curl p3 ‘den  donic piranja ‘ya geçtim.

İlk izlenimim   daha rahat daha etkili gidiyordu. Rakipleriminde   dediği aynısı  oldu   “daha iyi gibi”

5 kişiyle maç yaptım. Sadece Okan ‘ı yendim. Daha önce yenebildiğim biriydi. Ardından bir maç daha yaptım Okan beni yendi.

5. Antreman

Yavaştan moral bozukluğu, eskiye geri mi dönsem düşünceleri sarmaya başladı. Zevk aldığım, stres attığım tenisten    şuan daha da sinir,stresli bir hale gelir oldum.

Evet bugün herkese yenildim. Yenebildiklerime de yenildim. Durmak yok kesmeye devam

 

10. Antreman

Aradaki antremanları yazmadım çünkü pek değişiklik yok  ama bol bol yenilmeye devam ettim,  millet sıraya geçti resmen beni yenmek için. Moralim bozuldu,modum düştü, zevk almıyorum aksine asabi biri  oldum oynarken. Durmak yok yola devam demiyorum çünkü artık sıkıldım. Alışmamda 1 yıl kadar sürecek. Ee zaten  az antreman yapıyorum. En iyisi mi düz lastiğe geri dönmek diyorum.

11. Antreman

Robotla  2  saat kadar çalıştım, kolum ağrıdı  sızladı yine çalıştım gayet güzel ve verimli bir antremandı.

12. Antreman

Bugün  kimseyi yenemezsem sökecem diye başladım ve  sonuç hüsran. Fazlasıyla yorgunluk + Fazlasıyla tenisten soğuma hissiyatı  ve  gün itibariyle kimseyi yenemediğimden dolayı   lastiği söktüm !!!!!


 

Zevk aldığım  2-3 yıldır sürekli oynadığım spordan 1 ayda nasıl soğudum anlamış bile değilim.  An itibariyle  düz lastiğimle (donic m3) ile oynamaya devam edeceğim. Umarım kesme  saçmalığım elime tam oturmamıştır da  ayarlarım bozulmamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.