Facebook Profilinizi Yedekleyin

Facebook profil yedeklemeyi daha önce duymamış olabilirsiniz. Yeni güncellemeleriyle başlayan bu sistem sürekli hesabı kapananlar için(ben gibi)  ideal birşey. Çünkü her profil kapatıldığında  hangi gruplara, sayfalara üyeydin, kimlerle arkadaştın   unutuluyor ve en önemlisi onca yüklediğin fotoğraf albümleri ve videolar siliniyor.  Elinizde  profilinizin yedeği olmazsa  kimi ekleyeceğim, hangi fotoğrafı yükleyeceğim diye düşünürüsünüz yani onca zaman kaybı. Yeni güncellemelerle gelen Facebook verilerini indirme özelliği bu yönden bize avantaj sağlıyor.  Profil bilgilerimizden  mesajlarımıza kadar  herşeyi indiriyor. Tabi bu işin geri yükleme gibi bir hizmeti yok  ama ilerde çıkarsa süper olur.

Facebook profil  yedeğini almak için ” Hesap Ayarlarına” giriyoruz ve oradan ” Facebook verilerinin kopyasını indir“i tıklıyoruz

facebook profil yedekleme

Daha sonra gelen ekranda “Arşivimi Başlat ”  diyoruz ve facebook verilerimizin büyüklüğüne/küçüklüğüne göre  profilimizin yedeklerini oluşturmaya başlıyor.

facebook profil yedekleme2

 

 

facebook profil

Tüm işlemler bittiğinde bize “Bilgilerin indirmeye hazır ” konulu bir  mail atıyor ve orada facebook profilimizin yedeklerini indirebiliyoruz.

Google dan gelen aramalar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.