Faralya-Ölüdeniz-Saklıkent

Yazın son tatilini de Fethiye Faralya’ya  giderek yaptık.  Faralya Ölüdeniz’den yaklaşık 12 km ‘lik mesafede  fakat  çıkması yarım saat sürüyor. Çünkü dağa tırmanıyorsunuz ve tek şerit minicik bir yol. Ben gibi  geceleyin arabayı zor kullanıyorsanız  ona göre yola çıkın derim 🙂

Faralya Yörük Evinden rezervasyon yaptırmıştık. Otel çok şirin, minik, 4 odalı, tam bir köy havasında. Tepede olduğundan  odadan denizi görüyorsunuz.  Foursqaure’den yorumlarına bakmıştık  da gitmiştik gerçekten de 10/10 bir otel. Kahvaltısı, yemekleri,  özellikle sahipleri çok candan, çok samimi.

Faralya’dan Ölüdeniz’e iniş.

Faralya Yörük Evi Fotoğrafları

 

 

 

Kabak Koyu

Kabak koyuna giderken fazla birşey yemeyin. Çünkü  o kadar b.ktan ki yolları yediğinizi çıkarırsınız ! Faralya’dan  dolmuşlar seni alıp aşağı koya kadar götürüyor. Zaten normal bir arabayla gitmek mümkün değil  o kadar sallanmaya arabayı perte çıkarırsınız.  Kabak Koyu sakin ve temiz biryer, çok da insan yok. Hatta tek bir tane cafeterya var. Şezlong falanda yok.

 

 

 

 

Kelebekler Vadisi

Fotoğraflarda görmüştüm ama  canlı olarak ilk defa gördüm ve hayran kaldım. Fotoğraf çekilmek  biraz tehlikeli Allah korusun ayağın kaysa falan    paramparçasın. Bayada kalabalık biryer. Herkes haliyle fotoğraf çektirmeye geliyor.  2 tane genç arkadaşda oraya drone ile video çekimi koymuş.   On numara  bir iş yapıyorlar. Videomuzda aşağıda izleyebilirsiniz. Bence herkesin gitmesi,görmesi gereken biryer.


Saklıkent Kanyonu -Gizlikent Şelalesi

Fethiye’den yaklaşık 40 dakika uzaklıkta olan Saklıkent  kanyonuna  yağmurdan dolayı giremedik.  Geçtiğimiz senelerde yağmurdan yağmasından ve suyun taşması sonucu 2 kişinin ölmesinden   dolayı  artık  böyle durumlarda kapatıyorlarmış.

 

 

 

 

Gizlikent şelalesi

O kadar yürümeye değer birşey görmediğim bir şelaledir kendisi. Gitmeden önce  beklentim  düden şelalesi yada aşağıdaki fotoğrafdaki gibi birşey beklerken  minik bir şelale ile karşılaşmak  pek hoş olmadı. 🙂 Şelaleye ulaşmak için yaklaşık 30 dakika yürüyorsunuz. Cebinizde cüzdan,para,telefon olmaması kesinlikle daha mantıklı çünkü bazen düşer gibi oluyorsunuz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.