Fethiye Safari Turu

Haftasonunu farklı şekilde değerlendirerek hayatımda daha önce hiç yapmadığım  şeyi yaptım ve  safari turu yaptım.  Safari denince akla farklı şeyler gelebilir ama benimkisi biraz daha ufak çaplı şehiriçi  safari turuydu.

Sabah 05.30 sularında 25-26 kişilik bir grupla yola çıkarak  2 saat sonra mola verip  kahvaltı yapıktan sonra   tekrar yola düştük ve 1 saat sonra Fethiye’ye vardık.    3 3.5 saatlik yol uyuyarak geçirmiş olmama rağmen hala kendime gelememiştim uykum vardı ama  biranda uykum açıldı gelen safari araçlarında 70 80 kişilik bir ekip ve herkes birbirini ıslıyordu.  Aslında su savaşı olduğunu biliyordum ama böylesine manyakça (eğlenceli)  olacağını tahmin etmemiştim. Biz daha araçlara binmeden  ıslatmaya başladılar. Neyse ki  deniz kıyafetlerimizi giymiştik ve biranda bizde kendimizi o ambiyansın içinde bulduk. Su tabancalarıyla  çılgınca birbirimize ıslata ıslata   90 91 model land lover araçlarla şehir turuna yani safariye başladık.  Sonra ki durağımızda ise  hem    su depolarımızı doldurduk. (herkesde büyük büyük zeytin,yoğurt kovaları) ve rehber arkadaş kısaca turdan bahsetti.

a foto2

a

Sonraki durağımız Yakaköy’dü .  Yakaköy’ün özelliği   suyunun  fazlasıyla soğuk olmasıyla meşhur.  Hatta o  suda ” 5 dakika durana içecek   15 dakika durana  yemek ve içecek ” ücretsizdi. Ben sadece elimi 2 dakika soktuğumda elimin uyuştuğunu hissettim tamamen girmeyi aklımdan bile geçirmedim 🙂

b b2 b33

Yakaköy’den ayrıldık  ve   Saklınkente yola çıktık tabi arabada yine  su savaşları devam etmek. Suyun soğuk olmasıyla birlikte rüzgar ve güneşin çarpması     adamı aptallaştırıyordu resmen.  Yemek yenilen tesis gayet güzel biyerdi. Yemek olarak fazla çeşit olmasada (balık yada tavuk) meze olarak baya geniş menüsü vardı.

c foto 3 c foto c foto2

Yine aynı yerin 1 km aşağısındaki tesiste rafting ve kanyon turu vardı.  Biz bunlara katılmayarak havuzda yüzmeyi tercih ettik. Kanyonu bilemem ama rafting büyük simitlerin üzerinde tek başına yapılıyordu ve hiçte zevkli görünmüyordu . (Manavgat’ta yaptığım raftinge nazaran)

e  foto

Diğer durak ise çamur banyosuydu . Çok zevkli  ve bi o kadarda pis bir etkinlikti. Bildiğin çocukluğa dönerek çamur banyosu yaptık ben heryerime sürmesemde  gruptan heryerini çamura beleyen insanlarda vardı.  İşin kötü yanı ise bu çamurdan arınmaktı  buz gibi  akıntılı suya girerek çamurumuzu temizledik. Hatta  akıntıyla sürüklenen insanları kurtardık 🙂

f foto3

Ve son durağımız pataya plajına doğru yola çıktık ve yine  su savaşı devam ettik. Denize girsem bu kadar ıslanmazdım heralde 🙂  45 dakikalık   safari sonrası patara plajına ulaştık.  Bu plaj caretta carettaların  bulunduğu  yumurtalarını bıraktığı bölgeymiş. Tabi o bölge korunduğu için farklı biryere gittik ve  1 saatlik yüzme molası verdik. Denizin fazla dalgalı  olması ve  yorgunluk hat safhada olması nedeniyle  fazla yüzmeyerek dinlenmeyi tercih ettik.

 

Çok şükür safari turu bitti ve insanlar yorgunluktan bitti. Artık dönüşte kimse kimseye su atacak mecali kalmamıştı ve sessiz sakin şekilde safari araçları bizi aldıkları yere bıraktılar ve oradan sağ salim Denizli’ye döndük.

Kısaca toplayacak olursak  10 11 saat süren   fethiye safari turu bol keyifli, heyecan verici ve bir o kadarda yorucu bir haftasonu  etkinliğiydi. Daha önce safari turu yapmamış arkadaşlarıma tavsiye ederim ve gidecek olanlara büyük  su tabancası götürmelerini tavsiye ederim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.