Garanti Bankası Yıllık Kart Ücreti İptali ve Sosyal Medyanın Gücü

garanti bankası yıllık kart ücreti iptali

Borcumu ödemek için    internet bankacılığına giriş yaptım ve neler almışım diye  bakmak istedim. Herşey normal görünsede en altta Garanti bankası yıllık kart ücreti adı altında hesabımdan çekilen 90 TL’lik bir tutar gördüm. Aslında bunu her yıl kesinti yapıyorlar bunun farkındayım ama itiraz edildiği taktirde bunun tamamını yada belli bir kısmını kredi kartına bonus olarak geri yüklüyorlar. Tabi bunun için ise alo garantiyi arayıp telesekretere derdini anlatıp  oradan oraya aktarılmayı bekleyip  en sonunda derdinizi anlatacaksınız yani dil dökeceksiniz.  15 – 20 dakika vaktinizi çalacak yani banka. 

Peki bunu nasıl daha basit şekilde halledebiliriz ? İşte tam burada sosyal medya denilen  güç  ortaya çıkıyor ! Yani olay tam tersine dönüyor. Banka sizi arıyor, olayı  anlatıyor ve çekilen yıllık kart ücretini iade ediyor. Bunun için ne mi yaptım? Yaklaşık  olarak 3 dakika uğraştım   hemde oturduğum yerden.

İlk olarak sikayetvar.com ‘a  garanti bankası habersiz para çekimi diye konu açtım.  (Saate dikkat edelim  09:38)

garanti bankası yıllık kart ücreti itirazı

Ve yaklaşık 15 dakika sonra  garanti bankasından  cevap geldi.

Bunla yetinmeyip  twitter’dan  bankaya tweet attım. 160 karakter sorunu olduğundan kısaltmakta zorluk çekmiş olsamda anladıklarını düşünüyorum.

garanti bankası yıllık kart ücreti

Gaza gelmişken bir de facebookdaki formlarından ulaşıyım  dedim. (facebook formuna buradan  gidebilirsiniz)

garanti bankası yıllık kart ücreti iptali dilekçesi

Şikayetimi bildirirken  nezaketi bozmadan, kibar ve  usulünce bildirdim. Afraya tafraya gerek yok ve  yaklaşık 1 saat sonra Garanti bankasından arandım  ve klasik cümlelerini kurdular. Yok efenim biz bunu tüm müşterilerimize uyguluyoruz da  falan fıstık derken en sonunda 45 tl ‘nizi bonus olarak geri yükleyelim  dediler  ve muhabbeti bitirdik. Onlar mutlu ben mutlu   kısaca olayı kapattık.

Dediğim gibi internetten ve sosyal medyadan şikayetimi bildirmek 3 dakikamı aldı.  Ne telesekreterin ” ne yapmak istediğinizi kısaca söyleyin mesela .. ”   diyerek derdimi anlatmak kurtuldum  ne de  telefonumdan boşuna arama yaptım.

İşte sosyal medyanın gücü buna deniyor !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.