Hotmailde Gereksiz Mailleri Engelleme / Kural Oluşturma

Gününüz çoğunluğu ben gibi internette geçiyorsa ve hotmaile gereksiz  gelen  mailleri sürekli silmekten sıkıldıysanız bu yazıyı sonuna kadar okumanızı ve ayarları yapmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Takıldığımız forumlardan,  özel alışveriş sitelerinden,  üye olmadığınız halde gelen jigolo,arkadaşlık sitelerinden gelen mailler ve buna benzer bir sürü siteden sürekli mail alıyorsunuzdur.Bana hergün trendyol,markafon,vip dükkan,netvarium,gittigidiyor,indirdik,twitter gibi sitelerden tanıtım, reklam mailleri geliyor.Yani günde  hiç silmiyorsam 10 tane mailimi okumadan  siliyordum taa ki bu ayarları yapana kadar!  Zaten bu ayarları herkes yapsa piyasada spamcı kalmaz ayrı mesele… Lafı daha fazla uzatmayarak  gereksiz gelen mailleri engellemenin yolunu anlatayım.

İlk olarak hotmail giriş yapalım ve daha sonra  Seçeneklerden  ” Diğer seçeneklere” tıklayalım

gereksiz mailleri engelleme

Daha sonra ” Hotmail ürününü özelleştirme” bölümündeki ”  “Yeni iletileri sıralama kuralları” tıklıyoruz ve Yeni butonuna tıklayarak  yeni kuralımızı oluşturuyoruz.

hotmail gereksiz mail

Burada ister gönderen adresine göre istersekde konuya göre kural oluşturabiliyoruz. Ve bu oluşturduğumuz kurala göre gelen maili  silebiliyoruz yada istediğimiz bir klasöre taşıyabiliyoruz. Örnek verecek olursak  twitterdan gelen maillerin silinmesini istiyoruz. Gönderenin adı, bunu içerir’i işaretliyoruz ve yandaki kutucuğa twitter yazıyoruz ve aşağı kısımdanda bu iletileri sil’i seçiyoruz. Bundan sonra twitterdan gelen hiçbir mail gelen kutunuza düşmeden silinmiş olacaktır.

Spamsız günler 😉

 

Google dan gelen aramalar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.