Microsoft Safety Scanner ile bilgisayardaki keyloggerları temizleyin

Öncelikle keylogger nedir ondan bahsedeyim.  Bilgisayara yüklendikten sonra  sessiz sakin arka planda çalışan   girilen web sitelerinden bastığın tuşa kadar    kaydetmeye yarayan   hatta daha sonra bu bilgileri (istenirse) mail atan  bir çeşit programdır.

Genelde bilgisayarda virüs programları olsa bile bazı keyloggerları hiçbir virüs programı yakalayamıyor.   Peki bilgisayarımızı keyloggerdan, virüsden uzak tutmamız için ne yapabiliriz.  Virüs programı şart   bunu zaten demiştik fakat  bir de microsoftun kendi yazılımı var  Microsoft Safety Scanner. Bu program adında anlaşıldığı üzere bilgisayarda güvenlik taraması yapıyor. Tarama süresi bilgisayardaki dosyalara göre değişiyor.   Bugün Microsoft Safety Scannerı   deneyerek   tarama yaptırdım 1 tane kötü yazılım buldu o da Remote Administratordu 🙂

Programı kurduktan sonra 10 günlük kullanım süresi vardır.  Bunun sebebi ise sürekli  çıkan virüsleri bulmak içindir. 10 gün geçtikten sonra programı tekrardan indirip kurabilirsiniz böylelikle yeni çıkan casus yazılımlardan ve virüslerden daha güzel şekilde korunmuş olursunuz.

Programı indirmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.