Ne Tatildi Ama

5 günlük iznimle başlayan serüven dün  -ne yazık ki- sona erdi. Tatile hiç çıkasım yokken biranda kendimi Didimde bulmamla beraber tatile biranda adapte oldum. Tatilimi her sene olduğu gibi ekürim Faruk’la beraber dolu dolu geçirdik. En başlarda (didimdeyken) 3 gün ‘de tatile doymamıza rağmen Marmaris bizi fena çoşturdu. Marmarisden zar zor ayrıldık ve kendimizi Antalya’da bulduk.
Her gittiğimiz belde gerçekten birbirinden farklı ama Marmaris öyle bir farklı ki hala aklıma gelince yüzümde tebessüm oluşuyor ( o derece güzel geçti yani tatilimiz).
Bir de şöyle bir konu bunu çözemedim tatilde insanlar dinlenir ama ben nedense dahada yoruluyorum 🙂
Gittiğimiz yerleri kısaca değerlendirecek olursam,
Didim iyi güzel hoştu ama sanırım biraz sessiz sakin geldi bana. Yada Altınkum’da olmadığımızdan öyle geldi (gerçi her akşam altınkumdaydık) Ayrıca ev olduğundan dolayı fazla bir parada harcamadık yemek beleş, kalmak beleş 🙂 Yani Didim biraz daha yaşını başını almış (40+) abilerimizin gidip kafa dinleyeceği bir yer.
Antalya ise paran varsa kralsın yoksa rezilsin. Bir mekana girişin 50 TL olduğu yer. Ama mekanlarda mekan yani. Ne Didim’deki ne de Marmaris’deki yerlere benziyor. Ayrıca ulaşım birazcık sıkıntıydı. Lara’da kaldık ve gideceğimiz en yakın plaj 5-6 km uzaklıktaydı hadi arabamız vardı gittik ama arabası olmayanlar napacak ? Veee Beach’leri çok güzel , çok şekil. Hele o denizi yok mu ? Harika, fevkalade, müthiş.
Son olarak ise Marmaris’i ele alalım. Marmarise aşığım desem yeridir. Geçen senede yine tatilimi burada geçirmiştim ve yine çok eğlenmiştim. Ve ucuz! Yani merkez’deki klimali, televizyonlu bir otelde 25-35 tl ‘ye konaklayabiliyorsun. Hatta üstüne üstlük bir de kahvaltı veriyorlar. Tabi bir 5 yıldızlı otel klasmanında değil ama amaç tatil değil mi ? Gece yat sabah kalk mantığı yani.

Toplayacak olursak Didim’e kafa dinlemeye, Antalya’ya para yemeye, Marmaris’e eğlenmeye gidilir.

Tatilden birkaç foto

otel


Şaka Şaka böyle yerde tatil yapmayı rüyamda bile zor görürüm 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.