Periscope Nedir ? Ne İşe Yarar ? Nasıl Kullanılır ?

Periscope  yeni sosyal medya zımbırtısıdır.  Twitter ile   giriş yaparak canlı yayın yapabilirsiniz, yada canlı yapanları izleyebilirsiniz. Android’e yeni geldiğinden dolayı “androidler çıksın kasıyor” gibi bayat esprilerin bolca döndüğü, genellikle ergen gençliğin takıldığı uygulama. Ergenler gerçek anlamda çok fazla  şimdiye kadar 100 tane canlı yayına bağlandıysam 70 tanesi liseli gençlerin yayınıydı.  Ergenlerin yanında  seçim için canlı yayın yapan bile vardı. Kullanım alanı oldukça geniş

periscope nasıl kullanılır

Periscope ‘da  yine twitterdaki gibi  takip etme , takip edilme olayı var, Takip ettiğiniz kişi bir canlı yayın yaptığı zaman periscope ‘dan bildirim geliyor. xx şuan canlı yayın gibi.  Canlı yayını kaçırırsanız tekrardan izleme şansınızda var (tabi yayını yapan arkadaşınız  kayıdı silmediyse)

Periscope Nasıl Kullanılır ?

Arayüzü oldukça basit. Bir bölümde periscope ‘daki canlı yayınları izliyorsunuz, diğer  bölümde ise takip edebileceğiniz kişileri gösteriyor. Sağ alttaki bulunan kırmızı simgedende periscope da kendi canlı yayınınızı yapıyorsunuz.

2 farklı şekilde  canlı yayın yapabiliyoruz. Biri herkese açık olarak, diğeri ise   arkadaşlarınızı seçerek.   Herkese açık olan canlı yayında   herkes sizin yayınınıza katılabiliyor ve yorum yapabiliyor. Çok kaliteli birşey  yapsanız bile ergenin biri çıkıp size küfür edebiliyor.  Diğer  yayınımızda ise sadece belirlediğimiz arkadaşlar arasında toplantı, konferans, geyik  gibi canlı  kanlı yayın yapabiliyoruz.

Unutmadan canlı yayın yaparken  canınızı sıkan kişi olursa o kişiyi engelleyerek  yayından atabiliyorsunuz.

Yakında vine fenomenleri gibi    periscope fenomenlerini de göreceğimize eminim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.