Sahte Tenergy’i Nasıl Ayırt Ederiz

Yıllar sonra masa tenisine dönüşüm ve  artık bu oyunun benim için hobiden çıkıp tutkuya dönüşmesi   beni raket alma konusunda baya  araştırmaya itiyor. Şuan piyasada bulunan/satılan tenergy serilerinin hangisi orjinal hangisi çakma olduğu belli bile değil. Bu yazıyı yazmamdaki sebep ise  bir abimizin  orjinal tenergy lastik aldığını varsayarak  gelen raketin  sahte tenergy  çıktığından dolayı yazmak  istedim.

Şuan piyasayada butterfly tenergy ‘nin fiyatı 180 ile 210 tl arası dönüyor tabi kastettiğin orjinal tenergy  serileri. Sahte’leri ise  5-6 $’ dan gidiyor.   Fiyat farkı 10/1’i !!!

Sahte tenergy‘i  orjinalinden nasıl ayırt edebiliriz?

çakma tenergy
fake tenergy sahte tenergy1

 

Fotoğraflarda görüldüğü gibi  hangisi orjinal hangisi sahte hiç belli olmuyor. Ambalaj, logo, yazılar  neredeyse birebir. Vereceğiniz 5-10 $ paraya değer mi bilmiyorum ama bu lastiğin hiçbir özelliği hiçbir teknolojisi yok.

 

  •  Yukarıdaki fotoğraflarda soldaki tenergy‘ ler sahte sağdakiler ise gerçek. İlk bakışta  göze çarpan  raketin altındaki katman rengi  sahte tenergy ‘de  açık sarımtırak bir renkte,  orjinalinde ise  kırmızının tonunda bir renkte
  • Ortadaki  fotoğrafta ise üstteki lastik  sahte. Çünkü orjinal tenergy ‘lerde  Butterfly simgesinin altında  yataylamasına çizgi olmaz ( Bakınız alttaki fotoğraf yani orjinal tenergy)
  • Tenergy yazısı kalın yazılmışsa bu  da sahte lastik olduğunun  göstergesidir.

 

Lastik gelmeden orjinal mi çakma mı olduğunu nereden bileceksiniz  ? Bilemezsiniz … O yüzden bu tarz ürünlerde özellikle butterfly’ın ürünlerinde  bilindik sitelerden almak en mantıklısı. ( Yada ürünü gördükten sonra  ödeme yapmak  en garantili yol. Bu şekilde sahibinden’de satılan çok fazla  raket var.

 

Bol spinli günler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.