Windows 7 Kurarken Windows Starting Ekranında Donuyor

Baya bir uğraştıran bilgisayar daha. Her yeni çıkan bios güncellemerinde farklı farklı şeyler ekliyorlar sanırım. Bu bilgisayarı kurmak baya bir zamanımı aldı denilebilir. Meğersem sorun çokta büyük değilmiş. Windows 7 kurarken windows starting ekranında donması ilk defa başıma gelen bir olay. Haliyle ram uyuşmazlığı diyerek ram değiştirdim olmadı, acaba harddisk mi sorunlu diyerek başka harddiskle denedim yine olmadı. İnternette araştırdım kimisi demiş format tek çözüm, kimisi pili çıkar tak falan. Bunlar hiçbiri çözüm olmayınca bios ayarlarına girdim ve orda ufak birşeyi gözden kaçırmışım. Legacy Support : Disable. Yani eski versiyonlara dönüşün kapalı olduğunu.  İşin özü windows 7 kurarken windows starting ekranında takılıyorsa legacy support 'ı enable  yapmanız gerekiyor ve   sorun düzeliyor.

 

Windows 7 kurarken windows starting ekranında donması ilk defa başıma gelen bir olay. Her yeni çıkan bios güncellemelerinde farklı farklı şeyler ekliyorlar sanırım. Bu bilgisayarı kurmak baya bir zamanımı aldı denilebilir. Meğersem sorun çokta büyük değilmiş.

İlk aklıma gelen donanım  sorunu  olabilir diyerekten  rami değiştirdim olmadı, acaba harddisk mi sorunlu diyerek başka harddiskle denedim yine olmadı. İnternette araştırdım kimisi demiş format tek çözüm, kimisi pili çıkar tak falan. Bunlar hiçbiri çözüm olmayınca bios ayarlarına girdim ve orda ufak birşeyi gözden kaçırdığımı farkettim. Legacy Support : Disable. Yani eski versiyonlara dönüşün kapalı olduğunu.
İşin özü windows 7 kurarken windows starting ekranında takılıyorsa legacy support ‘ı enable yapmanız gerekiyor ve sorun düzeliyor.

Google dan gelen aramalar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.