Akçapınar Tostçusu

Mutlaka sizde duymuşsunuzdur bu Meşhur Akçapınar Tostçusunu. Ben biraz geç duydum ama  duyar duymaz da   Marmaris gezimden sonra  yapılacak listeme eklemiştim burayı uğramayı.

Bir tosttan ne beklenebilir  değil mi ? Ama söylentilere göre  ve okuduklarıma göre  öyle bir tost yapıyormuşki bu Akçapınar adeta parmaklarınızı yiyormuşsunuz.  Ee bu kadar güzel övgüleri duyduktan sonra gitmemek ayıp olurdu.  Ve marmaris dönüşü   sırf burada yemek yiyeceğimden dolayı aç karna  gittim. Hatta epeyde açtım çünkü bekletiyi fazla yükselttim.

IMG_20160807_134422

Akçapınar yoluna girdikten sonra 2-3 km   gidince hemen köyünde için kalan küçük biryer. Zaten 3 tane restorant tarzı yer var ama diğerleri bu akçapınar tostçusu kadar isim yapmamış yada benim kulağıma gelmemiş çünkü dolu değiller.

Akçapınar tostçumuz  hemen  bu mekanların 50 metre altında kalıyor. Karşılıklı  2 tane ayrı mekana sahip ama  her ikiside  aynı tostçu nereye oturacağız diye tereddüt etmeyin. Ayrıca mekanın önündeki kalabalığı görünce şaşırmayın çünkü mekan  tıka basa dolu, boş yer bulursanız ağzınızı açmayın yoksa anında kaparlar.

Oturun ve vakit geçircek birşey bulun. Vakit geçircek birşey bulmalısınız çünkü  hemen ilgilenmelerini beklemeyin  gerçek anlamda çok kalabalık(yada bana kalabalık zamanı denk geldi). Biz oturduktan 15 dakika sonra sipariş verebildik. Domates ,biber tabağımız  ve ayranımız  hemencik önümüze getirdiler sağolsunlar. Ama tost gelene kadar  ben ayranı bitirmişim bile.  (Ayranı çok başarılıydı gerçekten) Herneyse en sonunda yaklaşık 35. dakikada  tostumuzda geldi. Beklenti büyük olunca  ve aç olunca   ve  tostunuz geç gelip,  gelen tost beklentiyi karşılamayınca  ister istemez   hayal kırıklığına uğradım. Hatta 2 yarım tost  söylemiştim,  tostumun daha 2. ısırığında    2. yarım tostu iptal ettirdim.

IMG_20160807_131906  IMG_20160807_130704

 

Beğenmedim ama yemeye devam ettim çünkü karnım aç  bir yandan  google da    akçapınar tostçusu yazdım ve devamını google  şu şekilde tamamladı

akçapınar tostçusu   Bu ne atı ?  Neden mühürlendi ?   gibi sorular oluşurken  zaten tostumu yemiş bitirmiş bulundum.  ( Ekmeğin içini açıp da bakmadım da değil hani ne kadar çok   malzeme var diye ama boştu. Ya ben çok müşteri olduğundan  hızlandırılmış tosta geldim yada adamların stili bu)

Herkesin damak tadı farklıdır ama ben yediğim tosttan gram tat almadım. Bi daha da akçapınara gelmem !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.